מבוא

המוסד לביטוח לאומי הנו גוף אשר הוקם על ידי המדינה ופועל על פי חוק הביטוח הלאומי. מדובר בגוף אשר הוקם לשם מימוש זכויות נפגעים או נזקקים, ועל מנת לדאוג לביטחון הסוציאלי של אזרחי המדינה.

הלכה למעשה, המוסד לביטוח לאומי הוא חברת הביטוח הגדולה בישראל וכל אחד מאיתנו, למעט אלו הפטורים על פי חוק, מחויב לרכוש את כל הכיסויים שהיא מציעה.

להבדיל מחברת ביטוח רגילה, גובה הפרמיה אינו נקבע על פי רמת הסיכון של כל מבוטח, אלא על פי הכנסתו וגילו. זהו עיקרון הערבות ההדדית – בעלי ההכנסות הגבוהות מפרישים פרמיות גבוהות ובעלי ההכנסות הנמוכות מפרישים פרמיות נמוכות, הכל עבוד אותו ביטוח, באותם תנאים וקריטריונים (להוציא חריגים).

הזכויות המובטחות הנן רבות ומגוונות – נפגעי עבודה, נפגעים הזכאים לגמלת נכות כללית, שירותים מיוחדים (למי שאינו מסוגל לתפקד בכוחות עצמו), גימלת סיעוד, דמי תאונה ועוד.

אלא מה? בפועל, ביקורת רבה נמתחת על אופן פועלו של המוסד, ועל ידו הקמוצה בכל הנוגע להענקת גימלאות וזכויות, לאותם נזקקים אשר שילמו כל חייהם.

בוועדות מטעם המוסד לביטוח לאומי יושבים פעמים רבות מומחים חמורי סבר ונטולי אמפטיה, המותירים את אותו אזרח פשוט בתחושה כי 'לא קיבל את יומו' וכי גורלו נחרץ על סמך בדיקה לא ממצה ומבלי שנשמעו מלוא טענותיו.

אף כאן, סיוע של עו"ד הבקיא ועוסק בתחום, עשוי לשנות לחלוטין את פני הדברים!

משרדנו פועל באופן תדיר מול המוסד לביטוח לאומי, בייצוג מבוטחים בוועדות השונות, מילוי הטפסים הנדרשים, הצגת המקרה באופן הנכון והרלוונטי לדרישות הוועדה – ומיקסום התגמולים להם זכאי הנפגע מן המוסד לביטוח לאומי.

במקום בו הדבר נדרש – מנהל משרדנו הליכי ערעור במוסד לביטוח לאומי עצמו, ובמידת הצורך אף בבית הדין לעבודה – כאשר אנו חשים כי נגרם עוול כלשהו, וכי ניתן להשיג גימלה גבוהה יותר מזו שנפסקה ללקוח.

אנו מציעים ללקוחותנו שירות מלא ומקיף, החל מפתיחת ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי, עבור למיון המסמכים הרלוונטיים ושליחתם, תכתובת ישירה עם המוסד בכל שאלה או הבהרה, והתייצבות לצד לקוחותינו בוועדות השונות ברחבי הארץ, תוך הצגת המקרה בפני הוועדה והכנת הלקוח באופן המיטבי לקראתה.

גלילה לראש העמוד